Semínka 2019

Hledáte nové inspirace pro svou víru?

Přemýšlíte, jak vysvětlit evangelium nevěřícím přátelům?

Lámete si hlavu, jak mluvit o Bohu s druhými lidmi?

Rádi byste o Něm mluvili tak, aby vám rozuměli i nekřesťané?

Chcete obohatit život svého sboru o zajímavé originální aktivity?

Pak vás zveme na misijní konferenci

SEMÍNKA 2019190406 - Seminko setkani - web

6.4.2019 od 9.00 do 17.00 v Husově domě v Orlové-Městě

hlavním řečníkem bude:

Robert Rawson ze Skotska

téma: Jak to říct?

Jak nechodit kolem horké kaše a začít mluvit s druhými o své víře, a proč vlastně o Bohu mluvit…

Rob Rawson je původním povoláním herec, v současné době pracuje pro Church of Scotland; učí komunikační dovednosti, zabývá se otázkou srozumitelnosti a výstižnosti prezentace církve lidem necírkevním. Letos v únoru mu vyšla kniha Go, Create (Jděte a tvořte) o tom, jak tvůrčím způsobem zapojit veřejnost do událostí církevního roku, jak tradiční zvěst představit netradičně, jak do církevního zvěstování zapojit fantazii a tvořivost. Přemýšlí také nad tím, jak citlivě přemostit propast mezi církví jako kulturní institucí a církví jako zvěstným společenstvím – tedy jak od koncertů, přednášek nebo výstav v kostele postoupit přirozeně a nekřečovitě ke sdílení dobré zprávy o Pánu Ježíši Kristu.

Kristian Lande z Norska
se bohužel z pracovních důvodů musel omluvit.

program:

9.00 zahájení

9.30 přednáška: Robert Rawson: Jak to říct?

11.00 přestávka

11.15  rozhovor o tématu

12.00 oběd

13.30 pracovní skupinky/workshopy (v návaznosti na dopolední přednášky)