Skotačení 2016 – aneb skotské hry (highland games) na orlovský způsob

Zveme vás opět po čtyřech letech na setkání s tradiční skotskou zábavou. Přijďte si zasoutěžit, zkusit skotské tance anebo ochutnat skotské speciality. Hravé odpoledne pro všechny generace se koná v pátek 22.7.2016 od 15.30 do 19.30 na hřišti TJ Slovan Orlová (v Orlové-Městě, nedaleko náměstí)

Mezi tradiční skotské disciplíny patří například hod kladivem, gumákou nebo kládou, překážkový běh nebo přetahování lanem. Hlavní náplní her je ovšem bavit se, proto jsme disciplíny poněkud odlehčili, aby se mohli zapojit lidé všech věkových skupin, sportovci i netrénovaní. Kromě her se můžete podívat na ukázky skotských lidových tanců, poslechnout si skotskou muziku, a taky ochutnat skotské speciality nebo si koupit nějaký skotský suvenýr. A k tomu všemu můžete při setkání s organizátory procvičit své znalosti angličtiny:-).

Na místě budou i další atrakce (jízda na ponících, apod.) a občerstvení.

Vstup na akci je zdarma, startovné v soutěžích 50,- Kč. Vítězové získají lákavé odměny.

plakat - SKOTACENI - web

Akci spolupořádají: Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Orlové, YMCA Orlová a pěvecký sbor Keep Smiling Gospel Orlová, Klub českých turistů Orlová a turistický oddíl mládeže Orlová. Děkujeme za podporu městu Orlová a ministerstvu školství ČR. Děkujeme za sponzorské dary pro tuto akci i za možnost využít hřiště TJ Slovan Orlová.

Upozorňujeme na změnu místa akce oproti původně ohlášenému: z hřiště za bývalou zvláštní školou v Orlové 4 jsme z technických důvodů museli akci přesunout na hřiště TJ Slovan v Orlové 4. Omlouváme se také, že bohužel nedorazí slíbený skákací hrad – poničili jej vandalové na Colours of Ostrava a musel být odeslán na opravu.