Noc kostelů 2013

logo_nockostelu2013_webNoc kostelů se letos konala v pátek 24.5.2013.

V rámci programu v Husově domě nás nejdříve roztleskali mládežníci a dorosťáci z Těšína, skupina jménem 3+1. Hodinu nám zpívali chvály nové i staré, méně známé i mnohokrát zpívané.

Po nich následoval cestovatelský večer – ve spolupráci se sdružením YMCA Orlová – promítání fotografií z Kypru. O své loňské cestě vyprávěl Štěpán Janča.

Vzápětí navázal pan Karel Budín z Klubu přátel staré Orlové, který si připravil vzpomínání na to, jak vypadala v průběhu roků naše Palackého ulice. Přednáška velmi zaujala zvláště pamětníky.

Program u nás zakončila skupina „věčných šumařů“ pod vedením Lýdie Jančové, která si nachystala krátké, ale strhující pásmo irských písniček.

Na 22.00 jsme se přesunuli do evangelického kostela, kde zpíval Keep Smiling Gospel Orlová.

Noc kostelů uzavřela krátká společná bohoslužba podle liturgie z Iony.

Stejně jako v předchozí roky hodnotíme Noc kostelů velmi pozitivně, program byl pestrý a přilákal skutečně překvapivé množství lidí.

Už se těšíme na příští rok.