Tajuplně krásná Noc kostelů 2012

Ten, kdo se rozhodl i přes nepříznivé počasí strávit páteční večer a noc 1.6.2012 návštěvou otevřených kostelů, určitě nelitoval. A ten, kdo absolvoval návštěvu všech tří svatostánků v Orlové, byl naprosto nadšen. Nejen strávením příjemných chvil při popíjení čaje darjeelingu v improvizované čajovně v evangelickém kostele, ale také například při promítání fotografií a vyprávění zážitků z cest po Skotsku pana Štěpána Janči, vystoupení pěveckého sboru římskokatolické farnosti v Orlové a dále mládežnické skupiny INKOGNITO z Českého Těšína v Husově domu a následně pak romantickým nočním výstupen po rozlehlém schodišti ke krásně osvětlenému katolickému kostelu. Uvnitř panovala opět nevšední nálada, zpestřena tím, že se návštěvník dozvěděl zajímavé skutečnosti z historie kostela a o jeho stavebních úpravách. Výstupem do jeho severní věže byl návštěvník ohromen velikostí, krásou a následně také zvukem jeho zvonů. Závěrečným koncertem Keep Smiling Gospelu Orlová byl hodnotně ukončen celý projekt a za znění zvonů ve 24:00 hod. se návštěvníci rozcházeli do svých domovů.
Za nadšené návštěvníky bych chtěla poděkovat všem organizátorům a pořadatelům této nevšední akce.

Marcela Kovariková